E-okula Kolay Yoldan Fotoğraf Ekleme

Bekir Salih KORKMAZ
Mayıs 12, 2016

E-okula resim eklemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

İdareciler için faydalı olacak bir programı istifadenize sunuyorum. E-okula kolay yoldan fotoğraf ekleyebiliyorsunuz bu program ile. Bir sınıfın fotoğrafını çekip sisteme aktarmak sadece 5 dakikanızı alıyor.

Bazı öğrencilerin e-okul fotoğraflarına bakıyorum da tanımak resmen imkansız. Çeken arkadaş 3 metre geriden ve belden yukarısını çekmiş. Fotoğraf çözünürlüğü de iyice düşürülünce tam bir facia oluyor fotoğraflar. Oysa fotoğrafta öğrencinin omzundan yukarısı olsa yeter.

Bu program sayesinde çözünürlük problemi olmadan omuzdan yukarısı e-okula uyumlu hale getiriliyor. Üstelik programı bilgisayara kurmak da gerekmiyor. Tıklayınca çalışan harika bir program.

Fotoğraf boyutunu, en-boy yüksekliğini ayarlamak gibi işlerle uğraşmıyorsunuz.

Yapmanız gereken sadece cep telefonuyla veya fotoğraf makinesi ile öğrencilerin fotoğrafını çekmek ve bu program vasıtası ile gerekli ayarlamaları tek dokunuşla yapıp e-okula aktarmak.

Programın adı Robores. Yüz tanıma özelliği ile öğrencinin baş kısmını kesiyor ve e-okula uygun formatlarda kaydediyor ve bunları tüm öğrenciler için tek tıkla hallediyor. Size sadece aktarmak kalıyor.

Ben çok memnun kaldım programdan. Hazırlayandan Allah razı olsun.

Robores e-okula kolay resim ekleme programını indirmek için tıklayınız.

*Lütfen aşağıdaki matematik işlemini yaparak devam ediniz.

Ramazan Ayına Kalan Süre
16 Mayıs 2018